Екологічна катастрофа в Михайлівці-Рубежівці: сільгоспземлі перетворилися на сміттєзвалище
У селі Михайлівка-Рубежівка Ірпінської громади власнику двох земельних ділянок повідомили про підозру у систематичному завезенні та накопиченні побутових відходів на землях, призначених для ведення особистого селянського господарства. Замість використання за цільовим призначенням ділянки фактично перетворилися на несанкціоноване сміттєзвалище.
Забруднення ґрунтів та загроза для довкілля
Проведена перевірка виявила значне забруднення ґрунтів нафтопродуктами та іншими небезпечними речовинами, які можуть становити загрозу для довкілля, підземних вод і здоров'я людей. Загальну шкоду оцінили у понад 15 млн грн.
Багаторічна проблема громади
Ймовірно, йдеться про проблему, яка тягнеться в селі понад рік. Мешканці неодноразово зверталися до різних державних органів. Житель громади Микола Дворник займався цим питанням та навіть влаштував протест на сесії Ірпінської міської ради, намагаючись привернути увагу влади до проблеми. За його даними, обсяг відходів перевищував 5 тисяч кубометрів, а в пробах води з криниць фіксували від 460 до 1100 кишкових паличок, що свідчить про мікробіологічне забруднення.
Читайте більше в Telegram
Усі новини Бучанського району — у нашому каналі @irpingrisha. Підпишіться, щоб не пропустити важливе.